وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دومین جشنواره نشان تعالی روش منسوخ شده داربست در ایران بسیار آسیب زا است
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دومین جشنواره نشان تعالی روش منسوخ شده داربست در ایران بسیار آسیب زا است

 

داربستان
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دومین جشنواره نشان تعالی HSE گفت: دستاورد‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی نماد‌های موفقی از ایران را به نمایش گذاشته و در روز مهندس باید این تجربیات موفق در دسترس همگان قرار داده شود.
 
وزیر راه و شهرسازی افزود: موضوع HSE مهم است و ایمنی و سلامت در طراحی، ساخت و بهره برداری باید مورد توجه قرار گیرد. موضوع HSE تنها مربوط به کارگاه‌ها کوچک و صنعتی نیست، از این رو باید از اتاق مهندس مشاور شروع شود و اگر از ابتدا اجرا نشده باشد هزینه‌های آن به بهره بردار تحمیل خواهد شد.
اسلامی تصریح کرد: بی توجهی به HSE در زمان بهره برداری باعث به چالش کشیدن بهره وری می‌شود. مصالح و ابزار‌ها نشر ایمنی را در ذات خود دارند، نکته مهم در این بخش کار کردن در ارتفاع است و امروز می‌بینیم هنوز روش منسوخ داربست استفاده می‌شود که بسیار آسیب زاست، در حالی که سال هاست کشور‌های دیگر از تجهیزات تکنولوژیکی استفاده می‌کنند که پیچیده هم نیست.
 
وی اظهار کرد: نیروی انسانی یکی از مهمترین سرمایه‌هاست و باید با اجرای موضوعات ایمنی باعث جلوگیری از بروز حوادث شویم. موضوع محیط زیست باید از زمان جانمایی زمین تا مصرف انرژی که الزاماتی داریم مورد توجه قرار گیرد.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: تحول در ساخت و ساز یک امر ضروری است. این برنامه در سال ۹۸ و ۹۹ اجرا خواهد شد تا تعادل بخشی در عرضه و تقاضای مسکن ایجاد شود، زیرا در حال حاضر تقاضا کاهش یافته است و طبق آنالیز انجام شده باید در ۵ استان تا ۷ دهک کمک‌های لازم برای ساخت و ساز صورت گیرد، در برخی استان‌ها حمایت‌ها باید تا ۵ دهک نخست انجام شود و برای ۲ دهک نخست نیز تامین مسکن به کمک سازمان‌های حمایتی برنامه ریزی شده است.

 

دوشنبه, 06 اسفند 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان