4 نکته برای استفاده از داربست در مشاغل ساخت و ساز
4 نکته برای استفاده از داربست در مشاغل ساخت و ساز

 4 نکته برای استفاده از داربست در مشاغل ساخت و ساز

داربست، که بخشی از بسیاری از مشاغل ساخت و ساز است، همراه با مجموعه منحصر به فرد خود از عوامل خطر است. در حالی که این پتانسیل برای پیشگیری از حوادث و کمک به انجام کار است، همچنین دارای پتانسیل ایجاد سقوط و آسیب است. حوادث ساختمانی ناشی از داربست قابل پیشگیری است. در اینجا چهار نکته برای کار با داربست در یک کار ساختمانی وجود دارد.
1. به خاطر داشته باشید

اولین نوک برای کارگران این است که به یاد داشته باشید هر بار که داربست برچیده یا نصب می شود، سخت کشیده می شود. بسیاری از صفحات، پیچ ها و موارد دیگر که احتمال سقوط دارند، می تواند کارگران زیر پلت فرم داربست را تحت تاثیر قرار دهد. با استفاده از هاردات، از آسیب های خطرناک و آسیب های سر از این موارد سقوط جلوگیری می شود.

2. مسائل امنیتی داربست

هنگامی که داربست شما بیش از چهار برابر حداقل عرض پایه است، باید آن را به ساختمان محکم کنید. این کمک می کند تا داربست را از نوسان یا حرکت در اطراف جلوگیری کنیم. پایین داربست نیاز به یک کراوات دارد، و هر 26 فوت پس از آن نیاز به کراوات دوم، سوم، چهارم و پنجم (و غیره). همچنین روابط باید داربست را تا آنجا که ممکن است نزدیک باشد. در همه موارد، حفاظت از داربست با روابط مانع از حرکت در اطراف در شرایط باد و یا زمانی که کارگران انجام وظایف خود را.

3. تخته ها را به یکدیگر نزدیک کنید

تخته های داربست، قطعاتی که روی آن ایستاده اید، هرگز نباید بیش از یک اینچ بین آنها باشد. وقتی فضای زیادی وجود دارد، شما می توانید پاهای خود و یا سایر موارد را در چوب داربست نگه دارید که خطر سقوط و آسیب است. در حالیکه اکثر داربستها دارای گارد محافظ هستند، اما برخی از آنها فقط دارای پراکندگی هستند. این فرصت بیشتری برای جراحت می دهد، به خصوص اگر کف پوش با هم تنگ نشوید.

4. کار در عناصر: خطرات باد

باد در سقوط نقش جدی ایفا میکند و کارگران که قصد استفاده از داربست را دارند نباید در باد با سرعت 30 مایل در ساعت یا بالاتر نصب کنند. کار در باتلاق بالا می تواند باعث شود که داربست تغییر کند و یا به طور غیر منتظره حرکت کند و کارگران را در معرض سقوط قرار دهد. با استفاده از مهار و تسمه کمک می کند تا جلوگیری از سقوط مرگبار، اما شرایط آب و هوایی شدید چیزی را به چشم پوشی نیست.

وکیل شما می تواند به شما کمک کند ادعای جبران خسارت کارگران را در صورتی که با جراحات مربوط به نقص و یا سوء استفاده از داربست کنار گذاشته اید، اداره کنید. شما حق دارید که پولی را که لازم است از جراحات خود بازسازی کنید دنبال کنید.

ﺳﻪشنبه, 25 اردیبهشت 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان