اطلاعيه پليس درباره داربست ها و تکيه هاي عزاداري
اطلاعيه پليس درباره داربست ها و تکيه هاي عزاداري

خبرگزاري آريا-نيروي انتظامي از مردم خواست هنگام نصب داربست ها براي تکيه هاي عزاداري، با احتياط و دقت بيشتري عمل کنند تا مانع عبور و مرور نشوند.
به گزارش خبرگزاري آريا، در اطلاعيه نيروي انتظامي درخصوص مراسم و آئين هاي ماه محرم آمده است:
 ... بار ديگر عطر معنوي و دل انگيز محرم در فضاي زمان و مکان پيچيد و... محرم آمد و پيام عدالت خواهي، ظلم ستيزي و ولايت محوري را در گوش جان ها طنيني دوباره افکند.
محرم؛ ماه بصيرت، شکوفايي، سوگواري خردمندانه و ماه عشق است. ماه رشد و بالندگي، جوشيدن و انديشيدن و ... مدرسه عشقي که بايد در آن درس چگونه زيستن آموخت و محرابي که در آن نماز ايمان و حماسه و براي خدا بودن اقامه نمود.
آنچه در محرم به وقوع پيوست، تنها يک واقعه نيست، بلکه رخداد محرم و "عاشورا"، در کالبد فرهنگي ابدي نقشه راه حيات سعادتمندانه و جاودانگي است و نمايه هاي قدسي نهضت عاشورا را که از جلوه هاي اخلاق، ولايت مداري، اهتمام به امر به معروف و نهي از منکر، ايثار، نوع دوستي، اخوت و برادري و... نمايندگي مي کند.
در اين پيام با بيان اينکه عاشورا يک فرهنگ است؛ فرهنگي غني از آزادگي و دين مداري، آمده است ؛ يکي از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکري مي باشد و به پيروي از تعاليم مکتب امام حسين (ع) انتظار مي رود دلدادگان حسين (ع) و محبان اهل بيت (ع) با ترويج ارزش هاي راستين مکتبي و الهام گرفتن از سيره نوراني ائمه در نحوه عزاداري، احياء ياد و راه شهيدان کربلا، با هرگونه جريان انحرافي و خرافي گري از قبيل قمه زني، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسيقي و ساير رفتارهاي موهن، "هوشمندانه" مقابله کنند.
نيروي انتظامي نيز همگام با اين پويش عظيم مردمي و عزاداري حسيني، ضمن گراميداشت حماسه عظيم و باشکوه و الهي عاشورا، با کمال افتخار در راستاي تأمين نظم و امنيت و خدمتگزاري به مردم قدرشناس و ولايي با مشارکت و همراهي قاطبه عزاداران عزيز انجام وظيفه خواهد کرد.
بر اين اساس نيروي انتظامي براي برگزاري هرچه باشکوه تر مراسم اقامه عزا، توجه شهروندان محترم را به موارد ذيل جلب نموده و نسبت به رعايت آنها تأکيد مي کند.
ـ ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي با تلاش بي وقفه کوشش خواهند کرد با برقراري نظم ، امنيت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداري در سراسر کشور بيافزايند، لذا به شهروندان محترم توصيه مي شود با کارکنان ناجا در اين ايام مثل هميشه همکاري صميمانه داشته باشند.
-مسئولان هيئت هاي عزاداري و تکايا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومي که موجب مسدود شدن خيابان و يا کندي عبور و مرور مي شود، خودداري کنند.
- توصيه مي شود در حرکت دسته هاي عزاداري و حين برگزاري مراسم عزاداري، به ويژه در ساعات پاياني شب در استفاده از بلندگو ها، رعايت حال بيماران و افراد مسن بشود
- مراکز110 پليس در تمامي ساعات شبانه روز آماده دريافت اطلاعات و خدمت رساني به مردم خواهند بود.

ﺳﻪشنبه, 13 مهر 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان