استفاده از داربست در ساخت بناهای بلند مرتبه ممنوع می شود
استفاده از داربست در ساخت بناهای بلند مرتبه ممنوع می شود

 
استفاده از داربست در ساخت بناهای بلندمرتبه کشور ممنوع خواهد شد.
مهندس مهدی موذن رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور دیروز در همایش ملی استاندارد و ایمنی جرثقیل ها گفت: شیوه داربست زنی ساختمان در ایران مربوط به ۴۰ سال قبل بوده و اکنون در جهان منسوخ شده است.
 
وی افزود: متأسفانه هیچ نظارتی بر شرکت های داربست وجود ندارد و روش قدیمی داربست زنی و استفاده از کالاهای فرسوده، باعث ایجاد مخاطرات مالی و جانی زیادی برای کارگران ساختمانی، رهگذران و صاحبان املاک می شود.
 
وی تصریح کرد: فعالان این بخش نه در جایی ثبت شده اند و نه آموزشی دیده اند و هیچ مرکزی برای نظارت، کنترل شکل فیزیکی داربست و استحکام آن و تناسب بین نوع و ارتفاع داربست وجود ندارد.
 
موذن با اشاره به مرگ چهار کارگر ساختمانی در چند روز گذشته به خاطر سقوط از همین داربست ها گفت: با اندکی آموزش و توجه می شد از بروز چنین حوادث تلخی جلوگیری کرد و اگر افسر ایمنی در کارگاه مستقر بود و روش معیوب و قدیمی داربست زنی اصلاح شده بود، این اتفاق تلخ و حوادث مشابه دیگر رخ نمی داد.
 
رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور با استقبال از دستور اخیر شهردار تهران مبنی بر نظارت بر جرثقیل های ساختمانی منصوبه در تهران بعد از حوادث اخیر مکه گفت : جرثقیل های موجود در کارگاه ها هم حقوق کارگران و هم حقوق خریداران را ندیده می گیرند.

دوشنبه, 28 تیر 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1388
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
775
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
917
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5845
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2245
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی