قیرگونی بهتر است یا ایزوگام ؟
قیرگونی بهتر است یا ایزوگام ؟

کاهش عرضه قیرگونی و آسفالت

در حال حاضر مصرف قیرگونی به شدت کاهش یافته است . به علت فراوانی و ارزانی ، قیرگونی یکی از بهترین گزینه برای عایق رطوبتی پشت بام در تمام کشور حتی روستا ها بود.

در حال حاضر ضد رطوبت ها و مواد آب بند به صورت نسل جدید وارد عرصه عایق کاری شده به عنوان نمونه این مواد جدید می توان به انواع سنگ و موارد نانو لیمیکس اشاره کرد.

معایب و مشکلات قیرگونی

در بعضی وضعیت ها و در هنگام تابش خورشید و نور گرمای زیاد حالت خود را از دست می دهد.

ایزوگام چیست ؟

ایزوگام فرآورده ای نفتی و لایه ای پوششی برای عایق کردن سطوحی چون پی ، دیواره، کف و بام ساختمان ها و استخر ها در مقابل نفوذ آب است. در حال حاضر ایزوگام به دو صورت در بازار موجود است نوع اول آن با عنوان تک لایه (دارای لایه پلی استر نازک است ) که بسیار منعطف با ضخامت کم است. نوع دوم آن دو لایه (دارای دو لایه از تیشو و پلی استر ضخیم است) که بسیارمقاوم و نسبت به نوع اول دارای انعطاف کمتری است. تقریباً بیشتر روکش های هر دو نوع ایزوگام از جنس آلمینیوم است.

ایزوگام خوب ایزوگامی است که ؟ ...

از آنجا که این پوشش باید در مقابل رطوبت و گرما مقاوم باشد لازم است از مواد اولیه با کیفیت تهیه شده باشد.ما به خریداران توصیه میکنیم در هنگام خرید به برند تاریخ تولید مشخصات فنی آن توجه کنند.در ایزوگام نامرغوب به جای استفاده از پلیمر یا قیر مرغوب پودرهای معدنی یا مواد غیر پلیمری به کار می رود واز همین رو نوع تقلبی آن بویی نامطبوع و مشابه گازوئیل صنعتی(مازوت) می دهد و اگر دستتان را بر قسمتی از لایه خارجی و بدون پوشش ایزوگام نامرغوب بکشید نیز ذرات و رنگ دانه های سیاه به دستتان می چسبد.

قیرگونی و ایزوگام برای کجا ؟

آیا قیر گونی بهتر است از ایزوگام ؟ اگر سازه ما نوساز باشد بهتر است قیرگونی استفاده کنیم زیرا ضخامت خوبی دارد. ولی اگر سازه ما کهنه ساز است ایزوگام بهترین کف پوش برای سقف محسوب می شود.

زمانی که از قیرگونی در ساختمان نوساز استفاده می کنیم می توان برای لایه بالای قیرگونی از آسفالت یا سنگ فرش نیز استفاده کنیم. بهتر است سرویس ها بهداشتی سختمان نوساز را ایزوگام کرد .

منبع : مجله ساختمان

یکشنبه, 15 اسفند 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1494
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6021
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2362
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی