احتمال بازگشت رونق به صنعت ساختمان در پایان سال ۹۶

ستاریان با بیان اینکه تا کنون تجربه رشد بدون گرانی مسکن را شاهد نبوده ایم، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد امکان تفکیک رشد سرمایه گذاری، تولید، معاملات و قیمت را نخواهیم داشت چراکه این 4 شرط همگی با یکدیگر حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه عدم افزایش قیمت تنها در شرایط سر به سر اتفاق می افتد گفت: این تفکری است که از سوی برخی دوستان اعلام می شود ولی در سبد خانوار مسکن عددی درشت را به خود اختصاص می دهد.

ستاریان ادامه داد: به گفته وزیر رشد حاشیه نشینی بیش از 12 میلیون نفر را شامل می شود که نشان می دهد بازار نیاز نهفته ای را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه ورود مسکن جدید به بازار افزایش قیمت، تولید و سرمایه گذاری را به دنبال دارد، از احتمال رونق صنعت ساختمان در پایان سال 96 خبر داد و گفت: امروز رکود کل صنعت ساختمان را در بر گرفته که نیمی از اقتصاد کشور و تمامی اقتصاد بخش خصوصی را شامل می شود.

ستاریان افزود: با توجه به اینکه برجام با کندی پیش می رود و نتایج با 7 ماه تاخیر روشن می شود، احتمالا در میانه سال رونقی را در صنعت ساختمان شاهد باشیم مگر اینکه اراده ای بر عدم بروز این رونق اتفاق افتد.

وی بیان داشت: اگر رونق متوالی در بخش ساختمان رخ دهد منجر به افزایش رونق مسکن بدون افزایش قیمت خواهد بود و در انتخاب این رونق شاهد افزایش اندک قیمت مسکن و ثبات کامل می باشیم.

ستاریان گفت: با توجه به شاکله کلی اقتصاد کشور امکان این روند وجود ندارد از طرفی منابع بخش ساختمان از حوزه نفت ارتزاق می کند و اقتصاد دولتی همواره بخش خصوصی را دچار رکود و تورم می نماید.

وی تصریح کرد: وقتی منابع دولت به اقتصاد کشور تزریق می شود، از حوزه ملک سر در می آورد چراکه مسکن یک کالای سرمایه ای است و نسبت به کل شاخص های دیگر کالا ها فراتر دیده می شود.

کلمات کلیدی : رونق مسکن،صنعت ساختمان،بیکاری،رکود اقتصادی،بخش خصوصی

آگهی ها

فروش ژنراتورهای دیزلی و گازی
  • صنعت ساختمان
  • 702
  • ویژه
کلیه خدمات ساختمان
  • صنعت ساختمان
  • 718
  • ویژه

مشخصات منتشر کننده

کار متری شرکتی کارگر روزمزد ...تهران
استادکار داربست هستم با پانزده سال سابقه...اصفهان
با عرض سلام وحید شبانی داربست بند هستم ب...تهران
رضا شرافتی استادکار داربست دارای نیسان...تهران
استادکار داربست : آقای محمد محمدی با ۱۵س...تهران
مازندران شهرستان نکا وشهر های اطراف...مازندران
آماده همکاری با تمام شرکت ها برای داربست...تهران
انجام کلیه امور به داربست...تهران
استادکار داربست پوریا وارسته ...تهران
استادکارداربست هستم صنعتی وساختمانی بدنب...خوزستان

تبلیغات

منوی سریع