داربستان

داربستان

تهران

عبور حیرت انگیز بزرگراه از داخل یک ساختمان

شنبه, 12 فروردین 1396
داربستان
116

در شهر اوزاکای ژاپن برجی عجیب به نام دروازه یا گیت تاور وجود دارد که به واسطه شاهراهی که از میان ساختمانی می‌گذرد شهرت دارد.
به گزارش ایلنا، این بزرگراه از لابلای طبقات پنج تا هفت این ساختمان عبور می‌کند و به همین دلیل آسانسور این ساختمان در این طبقات توقف ندارد. هنگامی که سوار آسانسور این برج شوید خواهید دید که برای طبقه ۵ تا ۷ هیچ کلیدی وجود ندارد و آسانسور مستقیما از طبقه ۴ به طبقه ۸ می‌رود.
 
این ساختمان در واقع نتیجه مصالحه عجیب بین مالک زمین و دولت ژاپن است. این زمین از اوایل دوره میجی با شرکت‌های چوب و تولید زغال اشغال شده بود اما حرکت تدریجی به سمت دیگر منابع سوختی منجر به از بین رفتن آن ساختمان‌ها شد. در سال 1983 تصمیم به توسعه دوباره این منطقه گرفته شد، اما مجوز ساخت و‌ساز به آن داده نشد، زیرا دولت برنامه ساخت بزرگراه در آن ریخته بود.
دارندگان حقوق مالکیت حاضر به تسلیم نشدند و حدود 5 سال مذاکره کردند تا به راه حلی که می‌بینید رسیدند. غیر از عبور بزرگراه از ساختمان، سایر کسب و کارها در ساختمان تقریبا طبیعی است. بزرگراه تماسی با ساختمان ندارد و ساختاری در اطراف بزرگراه تعبیه شده که صدا و لرزش را از ساختمان دور نگه می‌دارد. در سقف ساختمان سکوی فرود بالگرد تعبیه شده است.

تعداد نظرات : 0

منوی سریع