بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه به معنای مرمت خانه و ساخت برخی بخش های فرسوده و قدیمی آن از نو است، تا بتوان با بازسازی آن المان های غیر ضروری را حذف کرده و برای جایگزین آنها به سراغ المان های جدیدتری رفت تا هم کارایی فضای خانه افزایش یابد و هم به ارزش خانه افزوده شود. در حقیقت بازسازی خانه موجب می شود تا بافت قدیمی خانه ترمیم شود و استحکام و کیفیت آن افزایش یابد.

 

بازسازی خانه در واقع تمام بخش های یک خانه را دربر می گیرد و به بازسازی بخش هایی همچون اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، بالکن، پارکینگ و… پرداخته می شود که می توانید با توجه به بودجه خود به بازسازی برخی قسمت ها یا تمامی بخش ها به کمک یک پیمانکار خوب و حرفه ای بپردازید.

 

در ادامه این مقاله با بازسازی خانه و نکات پیرامون آن بیشتر آشنا می شوید؛ بنابراین اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید حتما تا پایان همراه ما باشید.

 

چرا بازسازی خانه مهم است ؟

 

اگر صاحب خانه ای قدیمی هستید و حس می کنید که المان های خانه دیگر به مانند قبل به چشم نمی آید و حتی کاربردی هم ندارد بهتر است به سراغ بازسازی خانه قدیمی بروید و برای این کار ضروری است که از طریق یک پیمانکار و سازنده حرفه ای اقدام کنید تا تخصص و تجربه کافی در این حوزه داشته باشند.

بازسازی خانه قدیمی

بسیاری از افرادی که در خانه ای قدیمی زندگی می کنند بجای تعویض خانه خود به سمت بازسازی آن می روند چرا که این افراد می توانند خانه خود را به شکلی زیبا طراحی و بازسازی کنند و به خانه دلخواه و رویایی خود برسند؛ به همین خاطر امروزه طراحی و بازسازی خانه بسیار بیشتر از نقل مکان به خانه نوساز طرفدار دارد.

 

با بازسازی خانه های قدیمی هم بنای ساختمان مرمت می شود و هم لوله کشی و اتصالات تعویض می شوند تا با گذر زمان و گذشت سالهای متوالی لوله کشی خانه همچنان نو باقی بماند و دیگر استرس ترکیدن لوله ها و پوسیدگی آنها را نخواهید داشت. برق کاری ساختمان هم موجب می شود تا نورپردازی جدید و مدرن جایگزین نورپردازی قدیمی خانه شود.

 

بازسازی خانه کلنگی

 

بسیاری از خانه های کلنگی که دیگر زیبایی و کیفیت سابق را ندارند باید بازسازی شوند و صاحب خانه باید به کمک یک تیم حرفه ای اقداماتی برای بازسازی خانه انجام دهد تا همه چیز مطابق ایده آل افراد طراحی و بازسازی شود و افراد بتوانند در مدت زمان مشخص و برنامه ریزی شده به ایده آل های خود از بازسازی خانه برسند.

 

بازسازی خانه کلنگی شامل بازسازی کل خانه می شود یعنی هم بخش هایی همچون اتاق خواب، آشپزخانه، پذیرایی، بالکن، حمام، سرویس بهداشتی و… را در بر میگیرد و هم لوله کشی، اتصالات، سیم کشی ها را شامل می شود. برای بازسازی خانه کلنگی می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود اقدام کنید.

 

توجه کنید که برای بازسازی خانه کلنگی باید خانه را خالی کنید؛ زیرا این پروژه کمی نیاز به زمان دارد و پس از آن با یک تمیز کاری ساده می توانید وسایل خود را چیدمان کنید و از فضای جدید و نو لذت کافی را ببرید چرا که این فضا با توجه به سلیقه و نیاز شما طراحی و ساخته شده است و تماما المان های آن نو و جدید هستند.

شرکت بازسازی خانه

بازسازی خانه های کوچک

 

طراحی و بازسازی خانه های کوچک در اولویت قرار دارد و شما می توانید از فضای کوچکی که در اختیار دارید استفاده ای بهینه کنید چرا که طراحان و سازندگان با توجه به مهارت و تخصص خود در این حوزه قادر هستند بهترین طراحی و بازسازی را در کمترین زمان ممکن انجام دهند تا افراد بتوانند از خانه نقلی خود بیشترین استفاده را کنند.

 

بدیهی است که بازسازی خانه کوچک کمی دشوارتر است و به زمان نیاز دارد اما این بازسازی بسیار ارزشمند است. با بازسازی خانه کوچک شما می توانید المان های جدید را که حجم کمی دارند اما کاربردی هستند را جایگزین المان های قدیمی و جاگیر کنید و با این کار از فضای موجود بهترین استفاده ها را خواهید کرد.

 

برای بازسازی خانه نقلی باید کفپوش، سقف و دیوارها را بگونه ای بازسازی کنید که کوچک بودن خانه خیلی به چشم نیاید یعنی باید به سراغ متریالی بروید که موجب کوچک تر شدن فضا نشوند.

 

مراحل بازسازی خانه

 

1.      پیدا کردن بهترین شرکت بازسازی خانه

2.      برآورد هزینه ها و برنامه ریزی

3.      تنظیم قرارداد

4.      اطلاع از مدت زمان بازسازی خانه

5.      تخریب بخش های مورد نیاز

6.      توجه به لوله کشی، اتصالات و سیم کشی ها

7.      بازسازی آشپزخانه (که خود شامل بازسازی سقف، کف، دیوارها و کابینت می شود)

8.      بازسازی اتاق خواب (که خود شامل بازسازی سقف، کف، دیوارها، کمد دیواری و… می شود)

9.      بازسازی پذیرایی

10.  بازسازی بالکن خانه

11.  بازسازی حمام و سرویس بهداشتی و تعویض المان ها آن

12.  توجه به نورپردازی بخش های مختلف خانه

13.  پس از اینکه مراحل تخریب و بازسازی تمام شد به سراغ نصب اتصالات بروید

14.  اتمام پروژه

 

بازسازی داخل خانه

 

همانطور که میدانید بازسازی خانه شامل بخش های مختلفی می شود که ما در ادامه شما را با هر یک از بخش های خانه که نیاز به طراحی و بازسازی دارند آشنا می کنیم.

 

بازسازی پذیرایی خانه

 

پذیرایی خانه اولین و مهمترین بخشی است که نیاز به طراحی و بازسازی دارد؛ زیرا زمانی که وارد یک خانه می شوید پذیرایی خانه است که خیلی به چشم می آید به همین خاطر باید برای این بخش یک طراحی و بازسازی زیبا و مدرن انجام دهید تا هم به چشم بیاید و هم ارزشمند باشد تا بهای خانه با این طراحی و بازسازی افزایش یابد.

 

هنگام بازسازی پذیرایی خانه می توانید برای کفپوش آن به سراغ سرامیک یا پارکت بروید که هر دو زیبایی خاص خود را دارند، برای دیوارها یا می توانید آن را کاغذ دیواری کنید یا دیوارها را نقاشی کنید و برای سقف هم می توانید به سراغ سقف کشسان، کناف یا حتی یک نقاشی ساده بروید. انتخاب های زیادی برای طراحی و بازسازی قسمت های مختلف پذیرایی خانه دارید.

 

اهمیت اتاق خواب در بازسازی خانه

 

اتاق خواب یکی از مهمترین بخش هایی است که هنگام بازسازی خانه باید به این بخش هم توجه شود. طراحی و بازسازی اتاق خواب باید بگونه ای باشد که زیبایی و آرامش درون آن از بین نرود بلکه این طراحی و بازسازی باید زیبایی و جذابیت اتاق خواب را افزایش دهد.

 

اگر اتاق خوابی که در اختیار دارید فضای کوچکی دارد می توانید کمد آن را حذف کنید و یک کمد کوچک تر طراحی کنید، یا یک اینکه اقدام به نورپردازی فضای اتاق خواب کنید، آینه کاری دیوار اتاق خواب مورد دیگری است که به موجب آن فضای اتاق خواب بزرگ تر نمایان می شود.

 

توجه به آشپزخانه در بازسازی خانه

 

از اهمیت آشپزخانه در بازسازی خانه نباید غافل شوید؛ زیرا آشپزخانه یکی از بخش هایی است که هم رفت و آمد به آن زیاد است و هم دید واضحی از پذیرایی دارد به همین خاطر باید اقداماتی موثر و زیبا برای بازسازی این بخش از خانه در نظر بگیرید. افزایش استحکام و زیبایی آشپزخانه پس از بازسازی بسیار با اهمیت است.

 

کابینت در بازسازی آشپزخانه به عنوان مهمترین المان آن بسیار با اهمیت است و باید یا اقدام به تعویض کل کابینت ها کرد و یا درب کابینت را تعویض کرد، البته در برخی مواقع هم می توان فقط درب کابینت را نقاشی کرد تا نیاز به صرف هزینه های بالایی نباشد.

 

نکات بازسازی خانه

 

1.      حتما از طریق بهترین شرکت بازسازی اقدام کنید

2.      توجه به نورپردازی خانه

3.      خرید متریال مرغوب و باکیفیت

4.      در انتخاب متریال در برخی مواقع از صرفه جویی پرهیز کنید

5.      سعی کنید که تیغه های اضافی را حذف کنید

6.      به بازسازی و تعویض درب و پنجره ها دقت کنید

7.      حتما طراحی سه بعدی از خانه را با دقت هرچه تمام تر ملاحظه کنید

 

بازسازی خانه با هزینه کم

 

طراحی و بازسازی خانه با کمترین هزینه امکان پذیر است و حتما نیازی نیست که اقدام به طراحی و بازسازی خانه با هزینه های بالا کنید. بجای خرید متریال گران قیمت و برند می توانید اقدام به تهیه متریال مرغوبی کنید که خیلی شهرت ندارند اما کیفیت خوبی دارند تا هزینه بازسازی خانه کاهش یابد.

 

حتما نیازی نیست که به سراغ بازسازی تمامی بخش های خانه بروید بلکه می توانید با توجه به بودجه ای که دارید فقط برخی از بخش های خانه را بازسازی کنید یا اینکه فقط برخی از قسمت های هر بخش را بازسازی کنید؛ مثلا اگر سقف خانه سالم است و نیاز به بازسازی ندارد به آن دست نزنید.

 

پس با کمترین هزینه می توان اقدام به بازسازی خانه کرد و شاهد بهترین ها بود؛ برای این کار می توانید به سراغ بهترین شرکت بازسازی خانه بروید تا شاهد بهترین طراحی و بازسازی با کمترین هزینه ها باشید.

 

جمع بندی

 

بازسازی خانه یکی از مهمترین کارهایی است که برای خانه های قدیمی و کلنگی باید انجام دهید تا به واسطه این طراحی و بازسازی جدید هم زیبایی و کیفیت یک خانه افزایش یابد و هم به ارزش و بهای آن خانه افزوده شود به همین خاطر اگر حس می کنید که صاحب خانه ای قدیمی هستید بهتر است اقداماتی برای طراحی و بازسازی آن انجام دهید تا فضای خانه به ایده آل و نیازهای شما تبدیل شود.

دوشنبه, 18 اردیبهشت 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان