موارد ایمنی نصب سازه ها و بنرها از سوی هیات های عزاداری حضرت سید الشهداء (ع) رعایت شود.
موارد ایمنی نصب سازه ها و بنرها از سوی هیات های عزاداری حضرت سید الشهداء (ع) رعایت شود.

 
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) با بیان اینکه بعضا از داربست هایی که از سوی هیات های عزاداری نصب می شود، مطابق با اصول ایمنی نیست، گفت: به دلیل عدم برخورداری از استاندارد لازم این داربست ها ایمن نیست بنابراین توصیه می شود پیش از شروع ایام عزاداری هیات های مذهبی ایمنی داربست ها را مورد بررسی قرار دهند.
به گزارش شهردار آنلاین و به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی با تاکید براینکه با نزدیک شدن به ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) داربست ها و بنرهایی ازسوی هیات های عزاداری نصب می شود، ادامه داد: این داربست های از سوی خود هیات های عزاداری نصب می شود که با توجه عدم برخورداری از ایمنی لازم و همچنین شرایط جوی، وزش باد و طوفان های فصلی خطرات زیادی را متوجه شهروندان می کند.
به گفته علیزاده، علاوه بر داربست های فلزی، هیات های عزداری به منظور اطلاع رسانی از مراسم های خود اقدام به اکران بنرهایی می کنند که لازم است درخصوص ایمنی آنها نیز توجه لازم را داشته باشند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از سقوط داربست ها و بنرها و ایجاد خطرات احتمالی مسولین هیات ها نسبت به انجام موارد ایمنی دقت و نظارت کافی را داشته باشند، افزود: با توجه به افزایش میزان رفت وآمد شهروندان بخصوص درروزهای عاشورا و تاسوعا رعایت موارد ایمنی می تواند احتمال خطرآفرینی را کاهش دهد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به محتوای بنرهایی که برروی این داربست ها نقش می بندد، گفت: با توجه به حساسیت محتوای بنرهای تبلیغاتی هیات های که به صورت خودجوش و مردمی نصب می شود، بهتر است به منظور تکریم جایگاه و شخصیت حضرت سید الشهداء (ع) و یاران وفادار ایشان از درج و نصب مطالب خارج از شان و مقام اهل بیت و همچنین از اکران شمایل و تصاویر نامناسب خودداری کنند.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، با توجه به محدودهای رفت و آمد و ترافیک هیات های عزاداری به عدم ایجاد سد و مانع در معابر عمومی عدم ایجاد مزاحمت برای ...

یکشنبه, 11 مهر 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان
منو سریع