داربستی کردن باغات انگور و ایجاد اشتغال

‌نماینده مردم تاکستان در مجلس‌ تصریح کرد: از استان‌های همسایه در باغات و مزارع شهرستان تاکستان مشغول به کار هستند، درواقع کشاورزی و میزان اشتغال‌زایی در این منطقه قابل رقابت با شهرک‌های صنعتی است.

‌به گزارش ایسنا‌، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در بازدید از مزرعه نمونه کشت بذر هیبریدی در روستای جعفرآباد تاکستان که با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، فریدون همتی استاندار قزوین و جمعی از مدیران استانی صورت گرفت، اظهار کرد: شهرستان تاکستان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انگور در کل کشور است.

 

وی افزود: حدود 6 هزار هکتار از باغات انگور این شهرستان داربستی شده است از وزارت جهاد کشاورزی خواستاریم که برای داربستی کردن سایر باغات؛ کشاورزان این منطقه را حمایت کند.

 

نماینده مردم تاکستان در مجلس ‌خاطرنشان کرد: با توجه به آمایش سرزمینی، سطح بالایی از اراضی منطقه تاکستان زیر کشت هستند و به همین دلیل شهرستان تاکستان یکی از بزرگترین منابع ایجاد اشتغال در کشور است.

 

طاهرخانی اضافه کرد: حتی از استان‌های همسایه در باغات و مزارع شهرستان تاکستان مشغول به کار هستند، درواقع کشاورزی و میزان اشتغال‌زایی در این منطقه قابل رقابت با شهرک‌های صنعتی است.

 

وی تصریح کرد: حدود 75 هزار تن کشمش با روش سنتی از باغات تاکستان برداشت می‌شود که با داربستی کردن باغات این رقم را می‌توانیم تا 150 هزار تن در هکتار ارتقاء دهیم.

 

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با گسترش صنایع تبدیلی در شهرستان تاکستان می‌توانیم ضمن رعایت استانداردهای بسته‌بندی به بازارهای جهانی راه پیدا کرده و صادرات محصولات خود را افزایش دهیم.

 

طاهرخانی خاطرنشان کرد: باید بسته‌بندی کشمش را برای ورود به بازارهای جهانی با استانداردهای معتبری ارائه کنیم و به زودی اتاق کشمش در تاکستان راه‌اندازی خواهد شد و این مباحث با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

 

وی در پایان یادآور شد: بیمه‌ بیش از 90 درصد باغات خسارت دیده پرداخت نشده است و امیدواریم با مساعدت وزارت جهاد کشاورزی و دولت زیان و ضرر کشاورزان جبران شود.

 

کلمات کلیدی :

آگهی ها

مشخصات منتشر کننده

سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی
اماده همکاری با کلیه شرکت های داربست دا...تهران
داربست فلزی برج سازان ...آذربایجان غربی
خرید و فروش لوله ،نصب و اجرای داربست و ز...تهران
فروش تیرچه های بتنی جهت ایستاده نمودن با...قزوین
میلگرد ۸ و ۱۰ ضایعاتی تناژ بالا خریدار...زنجان
استادکار داربست با هشت سال سابقه کار دار...تهران

تبلیغات

منوی سریع