افت ساخت و ساز انبوه سازان مسکن را به تغییر شغل مجبور کرد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،احمد تولا  اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از انبوه سازان مسکن که زمانی با ۳۰۰ تا ۴۰۰ نیروی کار در استان مشغول فعالیت بودند، اکنون با حداقل ۳۰ تا ۴۰ نفر به کار خود ادامه می دهند.

وی بیان داشت: به خاطر رکود چندین ساله مسکن، امروز بسیاری از شرکت های انبوه سازی بسته و شاغلین به این حرفه مجبور به تغییر شغل شدند.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن اصفهان بیان داشت: عده ای معتقدند دیگر نیازی به ساخت و ساز مسکن نیست چراکه در این سال ها واحدهای مسکونی بسیاری ساخته شده که هنوز به فروش نرفته است که این اصلا درست نیست و اگر هم ما این فرضیه را بپذیریم چه کسی باید پاسخگوی تعداد زیادی نیرو باشد که در شرکت های انبوه ساز مسکن کار می کردند و امروز از کار بیکار شدند.

وی با اشاره به اینکه امروز شرکت‌های انبوه سازی به تعطیلی کشیده شده یا با تعدیل نیرو کار می‌کنند، اضافه کرد:‌ علاوه بر بیکاری عده زیادی از افراد همچنین با تعطیلی ساخت و سازها شاهد کم کاری کارخانجات تولید مصالح و سیمان، گچ، سنگ و کاشی و سرامیک هستیم و این افت ساخت و سازها روی تمامی جوانب تاثیر گذاشته است.

تولا ادامه داد: لازم است، حوزه‌های جدید کار برای این میزان نیرویی که بیکار شدند، ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه احیای بافت فرسوده اکنون بهترین فرصت برای انبوه سازان مسکن است و سبب رونق ساخت و سازها می‌شود، افزود: بافت فرسوده اصفهان یک فرصت بسیار خوب است که با سپردن به شرکت‌های انبوه سازی مسکن بتوانیم ضمن کمک به زیباسازی شهری، خانه هایی که به خاطر عمرهای طولانی هیچ ایمنی و امنیتی ندارد را نوسازی و مقاوم سازی کنیم.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن اصفهان گفت: احیای بافت های فرسوده بیشتر نیاز به یک سیاستگذاری و برنامه ریزی قوی دارد و لازم به تزریق پول نیست. همچنین دولت تمام سرمایه‌ها را به بخش مسکن سرازیر کند که با همدلی و همکاری می توان شاهد این اتفاق بود.

کلمات کلیدی : ساخت و ساز،مسکن،انبوه سازان

آگهی ها

داربست فلزی آسمان در زنجان
  • داربست
  • 132
  • ویژه
درب اتوماتیک
  • صنعت ساختمان
  • 133
  • ویژه
تعمیرجک پارکینگ/سرویس درب اتوماتیک
  • صنعت ساختمان
  • 25
  • ویژه

مشخصات منتشر کننده

اجراي داربست براي نماي ساختمان و كليه أم...مازندران
باعرض سلام خسته نباشید کارگر داربست هستم...اصفهان
سلام اوستا کار داربست هستم...تهران
نیازمند به کارگر ساده واستادکار در داربس...یزد
تعداد ۴۰۰ شاخه لوله ۶ متری و ۱۲۰ شاخه ری...همدان
اجرای داربست و فرش نمودن داربست به صورت ...اصفهان
سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی

تبلیغات

منوی سریع