داربستان

تهران

عمر مفید ساختمان را با بهینه سازی تاسیسات افزایش دهید

یکشنبه, 01 مرداد 1396
0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما،رامین کرمی در نشست خبری با اشاره به اینکه رشد و اعتلای نظام مهندسی ساختمان، تقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای اسلامی معماری و شهرسازی و بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی مهم است، اظهار کرد: ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه و صنوف ساختمان در راستای طرحهای توسعه و آبادانی با برگزاری کنفرانس‌ها و گردهمایی‌های تخصصی و تبادل اطلاعات در داخل کشور و سطح بین الملل حاصل می‌شود.
وی تصریح کرد: برای دستیابی به این اهداف؛ کاهش مصرف انرژی، تکنولوژیهای نوین، مصالح ساختمانی استاندارد در اولویت است.
دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری، برگزاری بیش از ۵۰ جلسه، همکاری بیش از ۲۰ شرکت تولیدی صنعتی پیشرو در صنعت تاسیسات، مشارکت بیش از ۳۰ وزارتخانه و سازمان از بخش دولتی و خصوصی، عقد تفاهم نامه‌های معتبر با ISI، SILivca و چند نشریه و فدارسیون و اتاق بازرگانی، برگزاری بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی و تخصصی و انتقال تجربه از صنعتگران و صاحبان تکنولوژی، ارائه بیش از ۳۰ مقاله از ۱۵۰ مقاله اصلی و برگزاری ۵۰ نشست تخصصی با دیگاه زیرساخت شهری، قوانین و مقررات ملی و توجه به موضوعات آینده پژوهی، بهینه سازی مصرف انرژی و بازچرخانی و مدیریت مصرف آب و سایر تکنولوژِهای مدرن از تلاش‌های انجام شده در مسیر کنفرانس برشمرد.
همچنین در ادامه؛ عابدی ترکی دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری گفت: در کشور بیش از ۴۰۰ نفر عضو داریم که در سازمان نظام مهندسی کل کشور در ۷ رشته تخصص عمران، تاسیسات برق، نقشه برداری و ترافیک و شهرسازی به ارائه خدمات می‌پردازند.
وی تصریح کرد: یکی از رشته‌های مهم ساختمان بحث تاسیسات ساختمان است که این صنعت با آرامش و ایمنی و بهره وری آنرا در جهت ارایه خدمات بهتر انجام می‌دهد.
ترکی ادامه داد: اهمیت صنعت تاسیسات در واقع با پیچیده شدن ساختمان روز به روز مشخص می‌شود که از جمله آن سیستم آب و فاضلاب و سیستم تهویه و سیستم هوشمند و آسانسور است و در همین راستا سازمان نظام مهندسی استان تهران این کنفرانس را به مدت دو روز (۳ - ۴) مرداد ماه برگزار می‌کند.
ترکی تاکید کرد: بیش از ۷۰۰ نفر از مهندسین این بخش ثبت نام کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: در کنار این کنفرانس نمایشگاه توانمندی‌ها که نقش راهبری بازار را دارد، برگزار خواهد شد و کارگروه تخصصی برای ارتقای پایه برگزار می‌شود.

منبع :

تعداد نظرات : 0

منوی سریع