استفاده از داربست در ساخت بناهای بلند مرتبه ممنوع می شود

استفاده از داربست در ساخت بناهای بلندمرتبه کشور ممنوع خواهد شد.
مهندس مهدی موذن رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور دیروز در همایش ملی استاندارد و ایمنی جرثقیل ها گفت: شیوه داربست زنی ساختمان در ایران مربوط به ۴۰ سال قبل بوده و اکنون در جهان منسوخ شده است.
 
وی افزود: متأسفانه هیچ نظارتی بر شرکت های داربست وجود ندارد و روش قدیمی داربست زنی و استفاده از کالاهای فرسوده، باعث ایجاد مخاطرات مالی و جانی زیادی برای کارگران ساختمانی، رهگذران و صاحبان املاک می شود.
 
وی تصریح کرد: فعالان این بخش نه در جایی ثبت شده اند و نه آموزشی دیده اند و هیچ مرکزی برای نظارت، کنترل شکل فیزیکی داربست و استحکام آن و تناسب بین نوع و ارتفاع داربست وجود ندارد.
 
موذن با اشاره به مرگ چهار کارگر ساختمانی در چند روز گذشته به خاطر سقوط از همین داربست ها گفت: با اندکی آموزش و توجه می شد از بروز چنین حوادث تلخی جلوگیری کرد و اگر افسر ایمنی در کارگاه مستقر بود و روش معیوب و قدیمی داربست زنی اصلاح شده بود، این اتفاق تلخ و حوادث مشابه دیگر رخ نمی داد.
 
رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور با استقبال از دستور اخیر شهردار تهران مبنی بر نظارت بر جرثقیل های ساختمانی منصوبه در تهران بعد از حوادث اخیر مکه گفت : جرثقیل های موجود در کارگاه ها هم حقوق کارگران و هم حقوق خریداران را ندیده می گیرند.

کلمات کلیدی :

مشخصات منتشر کننده

انجام کلیه کارهای بزرگ کوچک نمایشگاه چها...تهران
استادکارنصب داربست بصورت دائمی باحقوق عا...همدان
سریعترین مرکز تولید و تامین انواع تخته ب...آذربایجان غربی
استادکار داربست با ۱۵ سال سابقه آقای صاب...تهران
استادکار داربست ، کار متری یا روز مردآقا...تهران
نعمت شیران هستم با پانزده سال سابقه کار ...تهران
دربست فلزی کوثر در ورداورد...تهران
داربست فلزی ثامننصب سریع و دقیققیمت مناس...اصفهان
داربست فلزی بزرگمهر در تمام نقاط تهران و...تهران
داربست یکتا .نصب انواع داربست کفراژ زیرب...تهران

تبلیغات

منوی سریع