استفاده از داربست در ساخت بناهای بلند مرتبه ممنوع می شود

استفاده از داربست در ساخت بناهای بلندمرتبه کشور ممنوع خواهد شد.
مهندس مهدی موذن رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور دیروز در همایش ملی استاندارد و ایمنی جرثقیل ها گفت: شیوه داربست زنی ساختمان در ایران مربوط به ۴۰ سال قبل بوده و اکنون در جهان منسوخ شده است.
 
وی افزود: متأسفانه هیچ نظارتی بر شرکت های داربست وجود ندارد و روش قدیمی داربست زنی و استفاده از کالاهای فرسوده، باعث ایجاد مخاطرات مالی و جانی زیادی برای کارگران ساختمانی، رهگذران و صاحبان املاک می شود.
 
وی تصریح کرد: فعالان این بخش نه در جایی ثبت شده اند و نه آموزشی دیده اند و هیچ مرکزی برای نظارت، کنترل شکل فیزیکی داربست و استحکام آن و تناسب بین نوع و ارتفاع داربست وجود ندارد.
 
موذن با اشاره به مرگ چهار کارگر ساختمانی در چند روز گذشته به خاطر سقوط از همین داربست ها گفت: با اندکی آموزش و توجه می شد از بروز چنین حوادث تلخی جلوگیری کرد و اگر افسر ایمنی در کارگاه مستقر بود و روش معیوب و قدیمی داربست زنی اصلاح شده بود، این اتفاق تلخ و حوادث مشابه دیگر رخ نمی داد.
 
رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور با استقبال از دستور اخیر شهردار تهران مبنی بر نظارت بر جرثقیل های ساختمانی منصوبه در تهران بعد از حوادث اخیر مکه گفت : جرثقیل های موجود در کارگاه ها هم حقوق کارگران و هم حقوق خریداران را ندیده می گیرند.

کلمات کلیدی :

آگهی ها

مشخصات منتشر کننده

سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی
اماده همکاری با کلیه شرکت های داربست دا...تهران
داربست فلزی برج سازان ...آذربایجان غربی
خرید و فروش لوله ،نصب و اجرای داربست و ز...تهران
فروش تیرچه های بتنی جهت ایستاده نمودن با...قزوین
میلگرد ۸ و ۱۰ ضایعاتی تناژ بالا خریدار...زنجان
استادکار داربست با هشت سال سابقه کار دار...تهران

تبلیغات

منوی سریع