کُفراژ چیست ؟

کفراژ

کفراژ به مجموعه ای از لوله های داربستی اطلاق می شود که به هم متصل شده اند. این اتصالات یا به صورت پین می باشد یا به صورت بست. از مزایای استفاده اتصال پین اجرای سریعتر و تنظیم راحت تر می باشد.

کُفراژ بندی جهت ایجاد پایه های نگهداری قالب های بتنی سنگین اجرا می شود. در ساختمانهای معمولی یا مواردی که نشست قالب بر اثر بتن ریزی از اهمیت زیادی برخوردار نیست و قالبها سبک می باشند از شمع های فولادی یا چوبی منفرد  برای نگهداشتن و تنظیم قالبها استفاده می کنند.

اما در مواردی همچون پل سازی که قالب مونتاژ شده در محل نبایستی در اثر بتن ریزی حرکت کرده و خیز بردارد از کفراژبندی استفاده می کنند. از دیگر مزیت های کفراژ بندی ایجاد  سطح نگهداری بیشتر جهت نگهداری قالب ها می باشد.کفراژ بندی نیاز به دقت بالایی دارد تا ارتفاع کفراژ در سطح مورد نظر تامین شود. و در سطوح افقی کاملا تراز باشد.

از دیگر مزایای کفراژ استحکام آن می باشد و بر اثر برخوردهایی که ممکن است در کارگاه رخ دهند ، همانند شمع های منفرد حساس نبوده و می تواند در برابر آنها مقاومت کند. و همچنین عملیات قالب بندی را با ایجاد بستر گسترده راحت تر می نماید.

 

تبادل لینک

کلمات کلیدی :

مشخصات منتشر کننده

سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی
اماده همکاری با کلیه شرکت های داربست دا...تهران
داربست فلزی برج سازان ...آذربایجان غربی
خرید و فروش لوله ،نصب و اجرای داربست و ز...تهران
فروش تیرچه های بتنی جهت ایستاده نمودن با...قزوین
میلگرد ۸ و ۱۰ ضایعاتی تناژ بالا خریدار...زنجان
استادکار داربست با هشت سال سابقه کار دار...تهران

تبلیغات

منوی سریع