کُفراژ چیست ؟

کفراژ

کفراژ به مجموعه ای از لوله های داربستی اطلاق می شود که به هم متصل شده اند. این اتصالات یا به صورت پین می باشد یا به صورت بست. از مزایای استفاده اتصال پین اجرای سریعتر و تنظیم راحت تر می باشد.

کُفراژ بندی جهت ایجاد پایه های نگهداری قالب های بتنی سنگین اجرا می شود. در ساختمانهای معمولی یا مواردی که نشست قالب بر اثر بتن ریزی از اهمیت زیادی برخوردار نیست و قالبها سبک می باشند از شمع های فولادی یا چوبی منفرد  برای نگهداشتن و تنظیم قالبها استفاده می کنند.

اما در مواردی همچون پل سازی که قالب مونتاژ شده در محل نبایستی در اثر بتن ریزی حرکت کرده و خیز بردارد از کفراژبندی استفاده می کنند. از دیگر مزیت های کفراژ بندی ایجاد  سطح نگهداری بیشتر جهت نگهداری قالب ها می باشد.کفراژ بندی نیاز به دقت بالایی دارد تا ارتفاع کفراژ در سطح مورد نظر تامین شود. و در سطوح افقی کاملا تراز باشد.

از دیگر مزایای کفراژ استحکام آن می باشد و بر اثر برخوردهایی که ممکن است در کارگاه رخ دهند ، همانند شمع های منفرد حساس نبوده و می تواند در برابر آنها مقاومت کند. و همچنین عملیات قالب بندی را با ایجاد بستر گسترده راحت تر می نماید.

 

تبادل لینک

کلمات کلیدی :

آگهی ها

مشخصات منتشر کننده

انجام کلیه کارهای بزرگ کوچک نمایشگاه چها...تهران
استادکارنصب داربست بصورت دائمی باحقوق عا...همدان
سریعترین مرکز تولید و تامین انواع تخته ب...آذربایجان غربی
استادکار داربست با ۱۵ سال سابقه آقای صاب...تهران
استادکار داربست ، کار متری یا روز مردآقا...تهران
نعمت شیران هستم با پانزده سال سابقه کار ...تهران
دربست فلزی کوثر در ورداورد...تهران
داربست فلزی ثامننصب سریع و دقیققیمت مناس...اصفهان
داربست فلزی بزرگمهر در تمام نقاط تهران و...تهران
داربست یکتا .نصب انواع داربست کفراژ زیرب...تهران

تبلیغات

منوی سریع