شغل داربست در خارج از کشور با درآمد متوسط سالانه 30هزار دلار

شغلی بایسته با درآمد متوسط سالانه 30هزار دلار

یکی از مهم ترین بخش هایی که مربوط به فرآیند ساخت و ساز می شود، استفاده از داربست است، به طوری که این صنعت در بسیاری از صنایع ساخت و ساز کاربرد زیادی پیدا کرده و در بسیاری از صنایع ساخت و سازی مانند ساختمان ها، پل ها، استادیوم ها، اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، مدارس و حتی صنایع مربوط به حمل ونقل مانند خودروسازی، کشتی سازی، جرثقیل و... لزوم استفاده از داربست به خوبی احساس می شود، بنابراین بستن داربست به یکی از مشاغل ضروری دنیای امروز درآمده است.

در این میان افزایش جمعیت جهان، رشد شهرنشینی و به تبع آن رشد ساخت و ساز شهری در رونق و کاربرد هر چه بیشتر این شغل تأثیر زیادی داشته است. به همین دلیل با توجه به جایگاهی که صنعت داربست در اقتصاد جهان پیدا کرده، در این گزارش، ضمن توضیح وظایفی که برای این شغل تبیین شده است، میزان مزایا و حقوق و دستمزد برای شغل مذکور را خاطرنشان خواهیم کرد.

شرایط احراز شغل داربست کاری

سطح سواد افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، باید حداقل تا پایان دروه دبیرستان باشد، ضمن اینکه داشتن دو یا چند سال تجربه کاری در این زمینه نیز برای احراز این شغل لازم است، البته این به آن معنا نیست که افرادی که دارای سواد کمتر یا حتی بیشتری هستند، نمی توانند این شغل را انتخاب کنند، بلکه این سطح، حداقل سوادی است که برای احراز این شغل مناسب است، اگرچه تجربه و سابقه کاری می تواند کم کاری در زمینه سواد را پوشش داده و جبران کند.

همچنین از آنجایی که بستن داربست ارتباط مستقیمی با شغل نجاری داشته و بیشتر افرادی که این شغل را دارند در پیشه نجاری نیز فعالیت داشته اند، لازم است برای انتخاب این شغل، دوره های کارآموزی چندساله را پیش نجاران نیز بگذرانند تا تجربه و مهارت لازم جهت بستن داربست را کسب کنند.

از طرفی یکی دیگر از شرایط احراز این شغل، داشتن نیروی بدنی کافی است، چراکه شغل مذکور نیاز به ایستادن یا نشستن های مداوم دارد و افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، باید توانایی لازم برای انجام آن داشته باشند، از طرفی داشتن مهارت های سازمانی و توانایی در حل مسئله ها نیز برای ارائه یک داربست دقیق که طبق اصول مهندسی باشد، ضروری است که البته این مهارت در دوره های کارآموزی و شاگردی در کنار استادان این حرفه به دست می آید.

متوسط دستمزد یک داربست کار

به طور معمول میزان حقوق سالانه برای کسی که داربست کار است، حدود 30هزار دلار برآورد شده که البته این مقدار، میزان متوسط این درآمد بوده و عوامل متعددی در کم یا زیاد شدن این دستمزد تأثیرگذار هستند. حقوق این افراد عموما به صورت ساعتی پرداخت می شود و طبق آماری که در سال 2013 ارائه شده بود، میزان حقوق سالانه این شغل در سال مذکور، به طور متوسط 36هزار دلار بوده است که با احتساب 40ساعت کار در هفته، برای هر ساعت 17.31دلار تخمین زده می شود.

تغییر درآمد با توجه به مناطق جغرافیایی

میزان درآمد این شغل با توجه به مناطق مختلف متفاوت خواهد بود که البته دلیل عمده آن نیز میزان ساخت وسازی است که در مناطق مختلف در نوسان است. طبیعتا در مناطق جغرافیایی که صنعت ساخت و ساز روند رشد مثبتی داشته باشد، داربست کاری نیز به عنوان یک شغل پررونق مطرح خواهد شد.

به عنوان مثال در سال 2013، در ایالات متحده آمریکا متوسط حقوق سالانه برای این شغل بین 25هزار دلار تا 42هزار دلار برآورد شده بود، یعنی برای هر ساعت کار بین 13 تا 20دلار اختلاف درآمد وجود داشت. این اختلاف دستمزد نشان دهنده تفاوتی است که در بازار ساخت و ساز در مناطق مختلف این کشور وجود دارد. به عنوان مثال در کالیفرنیا و نیویورک میزان درآمد این شغل به دلیل بالاتر بودن هزینه های زندگی بیشتر است.

نوسان درآمدی این شغل

نکته مهم دیگری که در ارتباط با شغل داربست کاری وجود دارد، مربوط به بخشی است که این افراد در آن مشغول به کار هستند. از آنجایی که صنایع مختلفی به این شغل نیاز دارند، دامنه کاری این افراد بسیار وسیع بوده و در بخش های مختلفی از ساخت و ساز، حضور دارند.

در این میان افرادی که روی پل ها یا در بزرگراه ها به این شغل می پردازند، طبعا درآمد بیشتری نسبت به کسانی که در ساختمان سازی کار می کنند، به دست خواهند آورد. طبق آماری که در سال 2011 به دست آمده، میزان درآمد افرادی که در بزرگراه ها مشغول بودند 25.37دلار برای هر ساعت تخمین زده شده بود، درحالی که این میزان برای داربست کاران ساختمانی حدود 20دلار در ساعت بوده است.

 

کلمات کلیدی : داربست،داربستان،داربست فلزی،داربست انگور،نصب داربست،داربست خارجی

مشخصات منتشر کننده

سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی
اماده همکاری با کلیه شرکت های داربست دا...تهران
داربست فلزی برج سازان ...آذربایجان غربی
خرید و فروش لوله ،نصب و اجرای داربست و ز...تهران
فروش تیرچه های بتنی جهت ایستاده نمودن با...قزوین
میلگرد ۸ و ۱۰ ضایعاتی تناژ بالا خریدار...زنجان
استادکار داربست با هشت سال سابقه کار دار...تهران

تبلیغات

منوی سریع