اطلاعيه پليس درباره داربست ها و تکيه هاي عزاداري

خبرگزاري آريا-نيروي انتظامي از مردم خواست هنگام نصب داربست ها براي تکيه هاي عزاداري، با احتياط و دقت بيشتري عمل کنند تا مانع عبور و مرور نشوند.
به گزارش خبرگزاري آريا، در اطلاعيه نيروي انتظامي درخصوص مراسم و آئين هاي ماه محرم آمده است:
 ... بار ديگر عطر معنوي و دل انگيز محرم در فضاي زمان و مکان پيچيد و... محرم آمد و پيام عدالت خواهي، ظلم ستيزي و ولايت محوري را در گوش جان ها طنيني دوباره افکند.
محرم؛ ماه بصيرت، شکوفايي، سوگواري خردمندانه و ماه عشق است. ماه رشد و بالندگي، جوشيدن و انديشيدن و ... مدرسه عشقي که بايد در آن درس چگونه زيستن آموخت و محرابي که در آن نماز ايمان و حماسه و براي خدا بودن اقامه نمود.
آنچه در محرم به وقوع پيوست، تنها يک واقعه نيست، بلکه رخداد محرم و "عاشورا"، در کالبد فرهنگي ابدي نقشه راه حيات سعادتمندانه و جاودانگي است و نمايه هاي قدسي نهضت عاشورا را که از جلوه هاي اخلاق، ولايت مداري، اهتمام به امر به معروف و نهي از منکر، ايثار، نوع دوستي، اخوت و برادري و... نمايندگي مي کند.
در اين پيام با بيان اينکه عاشورا يک فرهنگ است؛ فرهنگي غني از آزادگي و دين مداري، آمده است ؛ يکي از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکري مي باشد و به پيروي از تعاليم مکتب امام حسين (ع) انتظار مي رود دلدادگان حسين (ع) و محبان اهل بيت (ع) با ترويج ارزش هاي راستين مکتبي و الهام گرفتن از سيره نوراني ائمه در نحوه عزاداري، احياء ياد و راه شهيدان کربلا، با هرگونه جريان انحرافي و خرافي گري از قبيل قمه زني، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسيقي و ساير رفتارهاي موهن، "هوشمندانه" مقابله کنند.
نيروي انتظامي نيز همگام با اين پويش عظيم مردمي و عزاداري حسيني، ضمن گراميداشت حماسه عظيم و باشکوه و الهي عاشورا، با کمال افتخار در راستاي تأمين نظم و امنيت و خدمتگزاري به مردم قدرشناس و ولايي با مشارکت و همراهي قاطبه عزاداران عزيز انجام وظيفه خواهد کرد.
بر اين اساس نيروي انتظامي براي برگزاري هرچه باشکوه تر مراسم اقامه عزا، توجه شهروندان محترم را به موارد ذيل جلب نموده و نسبت به رعايت آنها تأکيد مي کند.
ـ ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي با تلاش بي وقفه کوشش خواهند کرد با برقراري نظم ، امنيت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداري در سراسر کشور بيافزايند، لذا به شهروندان محترم توصيه مي شود با کارکنان ناجا در اين ايام مثل هميشه همکاري صميمانه داشته باشند.
-مسئولان هيئت هاي عزاداري و تکايا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومي که موجب مسدود شدن خيابان و يا کندي عبور و مرور مي شود، خودداري کنند.
- توصيه مي شود در حرکت دسته هاي عزاداري و حين برگزاري مراسم عزاداري، به ويژه در ساعات پاياني شب در استفاده از بلندگو ها، رعايت حال بيماران و افراد مسن بشود
- مراکز110 پليس در تمامي ساعات شبانه روز آماده دريافت اطلاعات و خدمت رساني به مردم خواهند بود.

کلمات کلیدی :

آگهی ها

خدمات داربست پارسیان
  • داربست
  • 2046
  • ویژه
ایزوگام در ارومیه
  • ساختمان
  • 1980
  • ویژه

مشخصات منتشر کننده

اجراي داربست براي نماي ساختمان و كليه أم...مازندران
باعرض سلام خسته نباشید کارگر داربست هستم...اصفهان
سلام اوستا کار داربست هستم...تهران
نیازمند به کارگر ساده واستادکار در داربس...یزد
تعداد ۴۰۰ شاخه لوله ۶ متری و ۱۲۰ شاخه ری...همدان
اجرای داربست و فرش نمودن داربست به صورت ...اصفهان
سلام وقت بخیر خسته نباشید من استاد کار د...تهران
داربست بند از شهر میناب آماده به همکاری ...هرمزگان
نصب‌واجرای‌انواع‌داربست‌وکفراژسبک‌وسنگین...تهران
شرکت داربست فلزی سیس بست بمدیریت محمد طر...آذربایجان شرقی

تبلیغات

منوی سریع