چرا ایمنی در پروژه های داربستی اهمیت دارد ؟

چرا ایمنی در پروژه های داربستی اهمیت دارد ؟

به گزارش داربستان ؛در اغلب پروژه های داربستی چه کوچک و چه بزرگ ایمنی نقش مهمی را در آن پروژه ها بازی می کند. با توجه به تجربه ای که در زمینه مشتریان خدمات داربست وجود دارد اکثر آنها بیشتر به قیمت و سرعت انجام کار اهمیت می دهند و به کیفیت و ایمنی کار توجهی ندارند .

حال این سوال به وجود می آید که چرا ایمنی باید برای مشتریان خدمات داربست مهم باشد؟ پاسخ این سوال این است که زمانی شما می خواهید برای اجرای نمای ساختمان و یا تعمیرات و ... داربست اجاره کنید هیچ وقت به کیفیت اجرای داربست توجهی ندارید ولی شما در اشتباه هستید زیرا از خطرات احتمالی آن بی خبر هستید. فرض کنید یکی از بست های داربست درست پیچ نشده باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بی شک ممکن است بروی یکی از عابران رهگذر سقوط کند که حتی ممکن است در برخی موارد جان خود را از دست دهند شاید از لحاظ قانونی برای شما مسئولیتی نداشته باشد اما ممکن آن عابر پیاده از اقوام و دوستان شما باشد در این صورت جبرانی دیگر برای آن وجود ندارد.

در تصویر زیر همانطور می بینید بست داربست به شکلی نامتعارف بروی داربست نصب شده که محل عبور عابرین پیاده است در این صورت اگر کسی به آن توجه نکند با برخورد با آن دچار حادثه خواهد شد خصوصاً کودکان که برای آنها بیشتر خطر دارد. نوعی دیگر که در پروژه ها دیده می شود تخته های چوب است که به عنوان سکوی کار برای کارگران بروی داربست ها قرار می گیرد که هیچ مهاری برای آنها وجود ندارد و اگر اوضاع جوی خوب نباشد و یا اتفاقی دیگر بیوفتد با سقوط آن روی عابر حادثه ای دیگر رقم خواهد خورد.

ایمنی داربست های فلزی در ایران

اینها فقط کوچکترین مثالی است که می توان دراین خصوص عنوان کرد و خیلی حوادث دیگر است که در راستای نداشتن ایمنی در پروژه های داربستی اتفاق می افتد.

اگر نیاز به خدمات داربست دارید باید بدانید غیر از فاکتورهایی مثل قیمت ، فوری بودن کار و غیره ، نکاتی مثل ایمنی و بیمه بسیار پر اهمیت هستند زیرا حادثه هیچگاه خبر نمیدهد و ممکن است به خاطر انتخاب قیمت بهتر که حق شماست باعث شود که حوادث جبران ناپذیری را برایتان به وجود آورد.باید توجه داشته باشید که کنترل و نظارت بروی پروژه از ابتدا تا انتهای پروژه اهمیت دارد و فقط ابتدای کار نیست که ایمنی در ابتدای کار رعایت شود ولی تا پایان کار کنترل و نظارتی نباشد.

به امید روزی که شاهد رعایت فرهنگ ایمنی در صنعت داربست باشیم .

 

کلمات کلیدی : داربست،ایمنی،خطر،کیفیت

آگهی ها

داربست فلزی پدیده خراسان
  • داربست
  • 471
  • ویژه
داربست ملل
  • داربست
  • 986
  • ویژه

مشخصات منتشر کننده

احسانی استادکار داربست پتروشمی و شرکت ها...خراسان رضوی
استادکار داربست در کرج...البرز
محمدامین پاکزاد ۱۳ سال سابقه بیمه دارم ...اصفهان
اجرای کلیه خدمات داربست و پیچ و رول پلاک...تهران
کار متری شرکتی کارگر روزمزد ...تهران
استادکار داربست هستم با پانزده سال سابقه...اصفهان
با عرض سلام وحید شبانی داربست بند هستم ب...تهران
رضا شرافتی استادکار داربست دارای نیسان...تهران
استادکار داربست : آقای محمد محمدی با ۱۵س...تهران
مازندران شهرستان نکا وشهر های اطراف...مازندران

تبلیغات

منوی سریع